Kapat

23 Haziran 2019 Tarihli Bağımsız Denetçilik Sınavı İlanı

Anasayfa
Denetim 23 Haziran 2019 Tarihli Bağımsız Denetçilik Sınavı İlanı
23 Haziran 2019 Tarihli Bağımsız Denetçilik Sınavı İlanı

Kamu Gözetim Kurumu tarafından yayınlanan ilana göre Bağımsız Denetçilik sınavı başvuruları bugün başladı. Bağımsız Denetçilik Sınavı ile ilgili detaylar şöyledir.

Bağımsız Denetçilik Sınavı Başvurusu

Bağımsız Denetçilik Sınavına müracaatlar 22 Nisan 2019 tarihinde başlayıp 03 Mayıs 2019 tarihinde saat 17.00 de sona erecektir.

Başvurular, elektronik ortamda http://www.kgk.gov.tr adresinde yer alan Başvuru Formunun doldurulması suretiyle yapılacaktır.

Posta yoluyla gelen başvurular kabul edilmeyecektir.

Sınav müracaatları, Kurum tarafından tetkik edildikten sonra sınava katılmaya hak kazananlar ile bunların sınav yerleri sınav tarihinden en az on beş gün önce Kurum internet sitesinde duyurulacaktır.

Müracaatı reddedilenler, durumun Kurum internet sitesinden ilan edildiği tarihten itibaren yedi gün içinde itirazda bulunabilirler. İtirazlar, Kurum tarafından itiraz tarihinden itibaren üç gün içinde incelenip karara bağlanarak sonucu ilgiliye bildirilir.

Bağımsız Denetçilik Sınavı Başvuru Şartları

Sınava; hukuk, iktisat, maliye, işletme, muhasebe, bankacılık, kamu yönetimi ve siyasal bilgiler dallarında eğitim veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca tasdik edilmiş yabancı yükseköğretim kurumlarından en az lisans seviyesinde mezun olanlar veya diğer öğretim dallarından lisans seviyesinde mezun olmakla beraber bu fıkrada belirtilen bilim dallarından lisansüstü seviyesinde diploma almış olanlar başvurabilir.

Bağımsız Denetçilik Sınavının Tarihi Ve Yeri

Bağımsız Denetçilik Sınavı 23 Haziran 2019 tarihinde Ankara ve İstanbul’da yapılacaktır. Sınav yeri ve saati sınav tarihinden en az on beş gün önce Kurum internet sitesinde duyurulacaktır.

Sınavın Yürütülme Süreci

Bağımsız Denetçilik Sınavını ilan edilen yer ve saatte başlatılması ve süresinde bitirilmesi esastır.

Sınav listesinde ismi yer almayanlar ile sınava girişte, T.C. Kimlik Numarası içeren nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesinden birini ibraz etmeyenler sınava alınmazlar.

Bağımsız Denetçilik Sınav Giderleri

Sınava katılmak isteyenlerin, sınava girecekleri her bir konu için 150 TL sınav ücretini başvuru esnasında kredi kartından online olarak ödemeleri gerekmektedir.

Sınava  müracaat  ettiği  halde  katılmayanların,  sınava  girmekten vazgeçenlerin ödedikleri ücretler iade edilmeyecektir. Ayrıca, sınav başvurusu yapıldıktan sonra hiçbir aşamada sınav konusu değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.

Kaynak: kgk.gov.tr

Bir cevap yazın

Bizi Sosyal Medyadan Takip Edebilirsiniz!

muhasebetl facebook

muhasebetl twitter

muhasebetl youtube

 

 

Popüler Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER